X
تبلیغات
زولا

تصوف و عرفان
دیده ای خواهم که باشد شه شناس تا شناسد شاه را در هر لباس 

به نام خدا

دیروز یه دوست مهربون کتاب "طوفان دیگری در راه است" از سید مهدی شجاعی رابرایم آورد. رمان قشنگی بود و خوندنش کمتر از 24 ساعت به طول انجامید. کتاب حدود 400 صفحه است و در سال 1365 نگارش اول آن انجام شده و در سال 1385 بازنویسی شده است. چاپ نهم کتاب برای سال 90 است و ناشر آن کتاب نیستان می باشد. هر چه تلاش کردم نتوانستم خلاصه ای از داستان را بیان کنم فقط خواندن آن را به همه دوستان توصیه می کنم. 

عباراتی از کتاب که از زبان قهرمانان داستان است:

  "اصولا ما دو جور کنجکاوی داریم. یکی کنجکاوی مثبت و دیگری کنجکاوی منفی. کنجکاوی مثبت همون عطشی است که بعضی از انسانها برای کسب علوم و معارف دارند و ممکنه عمرشون رو هم برای رفع این کنجکاوی و عطش هزینه کنند. کنجکاوی منفی تلاش برای فهمیدن اون چیزهایی است که دونستنش یا به زیان انسان است یا نفعی به حال انسان نداره. متاسفانه اغلب مردم مبتلا به این کنجکاوی نوع دوم هستند. عمده وقت و عمرشون صرف به دست آوردن اطلاعات و اخباری میشه که یا مضره یا بی فایده که با این وقتهای محدود و عمرهای کوتاه بی فایده بودن هم عین زیانه، برای اینکه انسان رو از کنجکاوی مثبت بازمیداره"

"همه راهها در تعلیم و تعلم و سلوک خلاصه نمی شود. اگر آدم اسم رمز را بفهمد و کلید را پیدا کند، از مسیر میان بری محیرالعقول، راه صد ساله را یک شبه می پیماید. آنچنانکه سالکان کهنه کار را غرق در حرمان و حسرت پشت سر می گذارد".

"باید قبر رضاشاه را طلا بگیرند. خدمتی که رضاشاه به حجاب کرد، هیچ مرجع تقلیدی نکرد".

[ جمعه 25 مرداد‌ماه سال 1392 ] [ 11:13 ب.ظ ] [ زهرا ]
.: Weblog Themes By themzha :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 3293